Top
Telegram Instagram

واتساپ021476201-09198077809الو بوش


 

مطالب آموزشی


 • خواص زئولیت در ماشین ظرفشویی بوش

  زئولیت نوعی ماده معدنی می باشد که رطوبت را جذب کرده و در عوض حرارت تولید می کند . این ماده معدنی درون محفطه ای در برخی از ظرفشویی ها ی بوش تعبیه شده است.


  خواص زئولیت :


  1- باعث خشک شدن کامل ظرف شده و هیچ گونه لکه از رطوبت بر روی ظروف باقی نمی گذارد.
  2- در طول فرآیند شست و شو ظروف تا 10 درصد از مصرف برق صرفه جویی می نماید.
  3- باعث کاهش زمان شست وشو می شود.
  4-احتیاج به شارژ ندارد

   

  (طول عمر این ماده معدنی بیش از 50 سال می باشد که این امر سبب عدم نیاز به شارژ مجدد این ماده در ظرفشویی می شود.)

   

  زئولیت(به انگلیسی: Zeolite) یک ماده معدنی است که عمدتاً از آلومینوسیلیکات تشکیل شده و کاربرد تجاری عمده آن در صنایع یه عنوان جاذب سطحی است.واژه زئولیت در اصل در سال 1756 توسط کانی شناس سوئدی اکسل فردریک کرونستد(به انگلیسی: Axel Fredrik Cronstedt) ابداع شد.نام زئولیت از ترکیب دو واژه یونانی (ζέω (zéo، به معنی “جوش” و (λίθος (lithos، به معنای “سنگ” تشکیل شده است. زئولیت ها به طور گسترده ای در صنعت برای تصفیه آب، به عنوان کاتالیزور و برای تهیه مواد پیشرفته استفاده می شود.مهمترین استفاده زئولیت در تولید پاک کننده های لباس است.همچنین در پزشکی و کشاورزی نیز کاربرد دارد.از بین زئولیت‌های طبیعی فقط 9 نوع به مقدار زیاد در طبیعت یافت می‌شوند.خواص فیزیکی و شیمیایی زئولیت‌های طبیعی متفاوت بوده و در بین نمونه‌های مختلف یک نوع خاص از زئولیت نیز تفاوت‌هایی در خواص فیزیکی (اندازه منفذ، اندازه بلور، ظرفیت تبادل یونی و ظرفیت جذبی) و ترکیب شیمیایی وجود دارد. موارد استفاده زئولیت‌های مصنوعی و طبیعی از خواص فیزیکی و شیمیایی آن‌ها منشا می‌گیرد که خود آن هم به نوبه خود تابعی از ساختمان بلوری و ترکیب شیمیایی زئولیت‌ها است. تعدادی از زئولیت‌های طبیعی عبارتند از: – Analcime – Chabazite – Clinoptilolite – Erionite – Faujasite – Ferrierite – Laumontite – Mordenite – Pillipsite – Heulandite .

  از کاربردهای زئولیت می توان موارد زیر را به اختصار بیان نمود:

   

  کشاورزی

  به عنوان ماده جاذب رطوبت در زراعت
  افزایش دهنده تبادلات کاتیونی و حاصلخیزی
  کنترل بو
  مواد افزودنی خوراک دام
  گلخانه، گلخانه
  پرورش گل
  سبزیجات
  درخت و درختچه Transplanting
  اصلاح خاک چمن
  محوطه سازی
  احداث جنگل (سازمان جنگلها، مزارع درخت)
  کاربرد در سیستم های آبکشت
  تصفیه آمونیاک استخر ماهی و آبزیان
  محصولات خانگی

  بوگیردر منازل
  کنترل بو و رطوبت حیوانات خانگی ( بستر حیواناتی مثل سگ وگربه)
  محصولات صنعتی

  جاذب نفت ومشتقات آن
  جداسازی گاز
  کاربرد در رآکتور و رادیواکتیو

  سایت بازسازی
  رآکتورها
  کاربرد در مدیریت زباله های اتمی
  کاربرد در محیط زیست

  جذب فلزات سنگین
  به عنوان جذب کننده آلودگی های نفتی
  تصفیه آب و فاضلاب

  تصفیه آب
  حذف فلزات سنگین
  استخرهای شنا
  حذف آمونیاک موجود در لجن


  ادامه مطلب

 • HygienePlus در ماشین ظرفشویی چه نقشی بر عهده دارد؟

  دمای بالا برای حداکثر پاکیزگی


  درخشندگی ظروف لزوما به معنای بهداشتی بودن آن ها نیست.

  باکتری ها در دمای 70 درجه سانتی گراد و بالاتر از بین می روند.

  فناوری ویژه HygienePlus در ماشین های ظرفشویی Bosch مدت طولانی تری ظروف را در دمای فوق العاده بالا می شوید تا اطمینان حاصل شود که شیشه شیر کودک،تخته های آشپزی،لیوان ها و کارد و چنگال ها بطور کاملا بهداشتی تمیز شده و حداکثر ایمنی را برای شما و عزیز ترین هایتان فراهم می کنند.

   

  قابل توجه اینکه تمام ماشین ظرفشویی های بوش دارای این برنامه هستند.


  ادامه مطلب

 • وظیفه Perfect Bake در فر های بوش چیست؟

  سیستم perfect bakePerfectBake
  پختن نان و شیرینی هیچگاه آسان تر از این نبوده است.سنسور پخت PerfectBake با حساسیت فوق العاده دقیق و منحصر به فرد،امکان اندازه گیری سطح رطوبت را فراهم و فرآیند پخت را بطور خودکار تنظیم می کند.تا زمانی که سنسور PerfectBake همه چیز را تحت کنترل دارد،شما دیگر نیازی به تنظیم حالت گرمایش،طول مدت پخت و نیز دمای فر نخواهید داشت.کافیست شما منوی خود را از پانل فر انتخاب کنید و سپس دکمه شروع را فشار دهید.فر شما تمام مراحل پخت را رعایت خواهد کرد.نتیجه:انواع نان،کیک و تارت به شکل ایده آل پخته خواهند شد.

   

  فر ها و ماکروفرهای سری8بوش اوج تکنولوژی را برای شما به ارمغان آورده و آشپزی را برای شما راحت و آسوده میکند.

  نتایج ایده آل به آسانی با فشار یک کلید با فرهای سری 8 بوش غذاهای با طعم ایده آل آماده کنید.به کمک ویژگی های کنترل سنسور

  گرمای ایده آل و زمان پخت را بطور خودکار تنظیم میکند.

   

  الو بوش تیم


  ادامه مطلب

 • چگونه یخچال خودرا تمیز نگه داریم؟

  الو بوش✅برای تمیز کردن یخچال کافیست نکات زیر را رعایت کنید👇🏻
  .
  🎯چگونه یخچال را تمیز کنیم؟

  یخچال پرکارترین وسیله برقی آشپزخانه است. با رعایت نکات ساده زیر آن را همواره تمیز نگه دارید.

  💡طبقات، سینی‌های متحرک و کشوها را داخل آب داغ و صابون ملایم قرار دهید. (قبل از گذاشتن قسمت‌های شیشه‌‌ای داخل آب داغ، بگذارید دمای اتاق را پیدا کنند، در غیر این صورت ترک خواهند خورد.)

  💡روی مواد غذایی چسبیده به سینی، چند دقیقه دستمال گرم و مرطوب قرار دهید تا خیس خورده، موقع شستشو راحت پاک شوند. پشت سینی‌های فلزی مشبک را نیز که محل جمع شدن کثیفی است، بشویید.

  -تمیز کردن داخل یخچال

  💡داخل یخچال را با 1 پیمانه جوش‌شیرین و 7 پیمانه آب تمیز کنید. ( در مورد مواد شیمیایی دقت کنید بوی آن‌ها به غذا منتقل خواهد شد.)

  💡از بالا به پایین تمیز کنید تا سطوحی که تمیز کرده‌اید، مجددا کثیف نشوند.

  💡از یک مسواک کهنه یا خلال دندان برای تمیز کردن درزها و قسمت‌هایی که دسترسی به آن‌ها سخت است (مانند لولاها) استفاده کنید. تمام قسمت‌ها را بعد از تمیز کردن با حوله تمیز خشک کنید.

  -تمیز کردن نوار لاستیکی

  💡به نوار لاستیکی دور در توجه کنید. باید تمیز و قابل انعطاف باقی بماند. برای شستشوی عادی از آب گرم و صابون استفاده کنید.

  💡در صورت دیدن کپک، وایتکس مصرف کنید. نوار را شسته و خشک کنید.

  💡برای جلوگیری از خشک شدن نوار، روی آن کمی وازلین بمالید.

  اقدامات اولیه

  💡با وجود کثیف بودن ظرف‌های داخل یخچال و میوه‌ها و سبزیجاتی که در حال خراب شدن هستند، شروع به پر کردن مجدد یخچال نکنید. چیزهای مشکوک را دور بریزید.

  💡قطره‌ها و ذرات چسبیده روی شیشه‌ها، قوطی‌ها و درها را با آب و جوش‌شیرین تمیز کنید.

  💡حتما از دستمال تمیز استفاده کنید و هر چیز را قبل از قرار دادن سر جای خود کاملا خشک کنید.

   

   

  یرای دیدن یخچال های بوش روی لینک کلیک کنید.


  ادامه مطلب

 • خواص جادویی قهوه

  خواص دانه های سحرآمیز قهوه:

  -افزایش و بهبود حافظه و پیشگیری از آلزایمر

  قهوه سرشار از کافئین است و به همین دلیل سیستم عصبی مرکزی را تحریک می‌کند که این امر باعث تقویت هوشیاری ذهنی و دقت می‌شود و برای همین امکان به خاطر سپردن مطالب را راحت‌تر می‌کند. دانشمندان دریافته اند که نوشیدن ۳ تا ۵ فنجان قهوه در روز باعث کاهش ۲۰ درصدی خطر ابتلا به آلزایمر می شود. به عقیده این دانشمندان وجود ترکیبی به نام پولیفنول که ترکیبی آنتی اکسیدان است بیشترین تأثیر را در مقابله با آلزایمر دارد.

  بر اساس پژوهشی که محققان بر روی حدود ۴۲۰۰ زن انجام داده‌اند مصرف روزانه حداقل ۳ فنجان قهوه خطر ابتلا به آلزایمر را به میزان ۳۰ درصد کاهش می‌دهد. این میزان از سن ۸۰ سالگی حتی به ۷۰ درصد نیز می‌رسد. با این حال یادتان باشد که روزانه بیش از ۳ تا ۴ فنجان قهوه مصرف نکنید.

  -لاغری و کاهش وزن

  یکی از خواص قهوه، تاثیر مصرف قهوه در لاغری و کاهش وزن است. قهوه حاوی منیزیم و پتاسیم می باشد که این مواد معدنی در تنظیم سطح قند خون و در نتیجه کاهش میل به خوردن شیرینی و تنقلات تاثیر مثبتی دارند. به همین دلیل، مصرف قهوه اشتها را کاهش داده و موجب کاهش وزن فرد می شود.
  یکی دیگر از خواص قهوه کمک به سوزاندن چربی در بدن است. متخصصان تغذیه بر این عقیده‌اند که کافئین به عنوان عمده ترین ماده‌ تشکیل دهنده قهوه، به کاهش وزن و لاغر شدن فرد کمک می کند. در واقع مقادیر بالای کافئین موجود در قهوه سوخت و ساز بدن را افزایش داده و باعث می شود شما در طول روز کالری بیشتری بسوزانید. مصرف قهوه قبل از ورزش نیز سبب می شود به جای گلیکوژن، سلول های چربی به عنوان منبع انرژی استفاده شوند.

  -تاثیر مصرف قهوه در تقویت روحیه و شادی انسان

  این شادی تنها به دلیل افزایش میزان کافئین نخواهد بود. سرشار بودن قهوه از آنتی‌اکسیدان‌ها یکی دیگر از دلایلی است که سبب ایجاد این احساس خوب پس از نوشیدن آن می‌شود. آنتی‌اکسیدان‌ موجود در قهوه، بعد از آنتی اکسیدان های موجود در میوه‌ها و سبزیجات، بیشترین جذب را در بدن دارد؛ دستاورد آن سالم ماندن بدن و مبارزه بهتر با بیماری‌ها خواهد بود.

  -خواص قهوه در پیشگیری از دیابت

  نوشیدن قهوه خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد. البته وقتی پای خواص قهوه برای سلامتی انسان به میان می آید، زمان نوشیدن قهوه هم اهمیت زیادی پیدا می کند. تحقیقات صورت گرفته بر روی ۲۹۰۰۰ زن، نشان داد آن دسته از زنانی که قهوه زیادی می‌نوشند ۲۲ درصد کمتر با احتمال ابتلا به دیابت روبه رو می‌شوند. همچنین در طی پژوهشی دیگر که بر روی ۱۷۴۱۳ نفر انجام گرفت، دانشمندان دریافتند که مصرف حداقل ۳ فنجان قهوه در روز، ۴۲ درصد خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد.

  در جریان پژوهشی در کشور برزیل، حدود ۷۰ هزار زن که دیابت نداشتند مورد بررسی قرار گرفتند، آنهایی که پیش از ظهر بیش از یک فنجان قهوه می نوشیدند، ۳۴ درصد کمتر از کسانی که اصلا قهوه نمی نوشیدند به دیابت نوع ۲ مبتلا شده بودند. همچنین زنانی که حداقل ۳ فنجان قهوه در روز می نوشیدند در مقایسه با زنانی که هرگز قهوه نمی نوشیدند، ۲۷ درصد کمتر به بیماری دیابت مبتلا شدند. بدین ترتیب می توان گفت که زمان بندی خاص در مصرف قهوه فاکتوری است که رابطه مستقیمی با تاثیر محافظتی آن در پشیگیری از دیابت دارد.

  اسپرسوساز بوش

  tes60729

   


  ادامه مطلب

 • خرید جهیزیه عروس


  خرید جهیزیه عروس کار آسانی نیست. رفت و آمد های مداوم به بازار و تهیه تک تک اقلام آن نیاز به صبر و سلیقه دارد. بودجه بندی برای هزینه بین 30 تا 40 میلیون تومان برای خرید جهیزیه عروس را بخوانید.
  تمام و کمال باشید

  برای خرید تمام وسایل خانه آن هم به شکل تمام و کمال بودجه 30 تا 40 میلیون تومانی کفایت می کند. البته خرید جهیزیه گاهی اوقات به 100 میلیون تومان هم می رسد اما اگر نخواهید خیلی لاکچری به ماجرا نگاه کنید و فقط تمامی مایحتاج خانه را خریداری کنید، می توانید روی همین هزینه 30 تا 40 میلیونی حساب ویژه ای باز کنید و خیال تان بابت کامل بودن جهیزیه تان راحت باشد. پکیجی که در ادامه می خوانید با 40 میلیون تومان بودجه بسته شده است، اگر می خواهید 30 میلیون تومان هزینه کنید باید وسایلی که در لیست دو سرویس هستند مانند تفلون و چینی را به یک سرویس تغییر دهید و برای مبلمان خانه و میز نهارخوری و البته فرش ها هزینه کمتری در نظر بگیرید و کمی وسایل تزیینی مانند تابلو و گلدان را با دقت بیشتری بخرید که خیلی به شما فشار وارد نکند.
  وسایل برقی ریز: 5 نیم میلیون تومان

  خرید وسایلی مانند آبمیوه گیری (200 هزار تومان)، زودپز (180 هزار تومان)، پلوپز (230 هزار تومان)، سولاردوم (یک میلیون تومان)، مخلوط کن (150 هزار تومان)، چای ساز (200 هزار تومان)، ساندویچ ساز (180 هزار تومان)، خرد کن (150 هزار تومان)، آب مرکبات گیری (150 هزار تومان)، توستر نان (170 هزار تومان)، سرخ کن (450 هزار تومان)، آون توستر (500 هزار تومان)، اسپرسو ساز (400 هزار تومان)، تخم مرغ پز (80 هزار تومان)، جارو برقی (750 هزار تومان)، اتو بخار (220 هزار تومان). وسایلی که در این پکیج و با این قیمت می توانید خرید کنید، جزو وسایل با کیفیت هستند که تعداد زیادی از آنها را برندهای خارجی تشکیل می دهند.
  وسایل درشت آشپزخانه: 11 میلیون تومان

  یخچال، ماشین لباسشویی و گاز وسایل بزرگ آشپزخانه هستند و برندهای خارجی و آزمون پس داده ی آنها را می توانید به قیمت 10 میلیون تومان خریداری کنید. در این پکیج لازم است برای ماشین لباسشویی 7 کیلویی که بتوانید داخل آن پتوی یک نفره بیندازید 3 میلیون تومان بودجه در نظر بگیرید، برای ساید تان شش میلیون و 500 هزار تومان کنار بگذارید و گاز پنج شعله تان را به قیمت یک و نیم میلیون تومان خریداری کنید.
  خرده ریزهای آشپزخانه: 5 میلیون تومان

  سرویس غذاخوری آرکوپال (500 هزار تومان)، سرویس غذاخوری چینی (900 هزار تومان)، سرویس عصرانه خوری (200 هزار تومان)، سرویس اردو خوری روی میز (200 هزار تومان)، سرویس بانکه (100 هزار تومان)، سرویس ظروف داخل مایکروفر در دار (50 هزار تومان)، سبزی خشک کن (50 هزار تومان)، سرویس میوه خوری (250 هزار تومان)، سرویس قهوه خوری (150 هزار تومان )سرویس پلاستیک (400 هزار تومان)، سرویس پا سماوری (300 هزار تومان)، سرویس حبوبات و ادویه (200 هزار تومان)، سطل برنج (100 هزار تومان) پارچ و لیوان و استکان چای خوری (200 هزار تومان)، دو دست سرویس تفلون (70 هزار تومان)، سرویس دم کنی و دستگیره (80 هزار تومان)، سرویس کفگیر و ملاقه (150 هزار تومان)، ابزار آشپزخانه (100 هزار تومان) و یک میلیون تومان هم برای دستمال های نخی، سینی دم دستی، جای نان، سبدهای داخل یخچال، تزئینی های رو یخچالی، جای مایعی، سبدهای رنگی، جای دستمال کاغذی، سیخ، سینی، سرویس چاقو، سرویس قاشق و چنگال و دیگر خرده ریزهای آشپزخانه در نظر بگیرید.
  پذیرایی: 15 میلیون تومان

  برای چیدمان پذیرایی چند وسیله اصلی لازم است که با این بودجه می توانید بهترین آن ها را بخرید و حسابی پذیرایی خانه تان را دیدنی کنید. سرویس مبلمان راحتی (پنج میلیون تومان)، نهارخوری شش نفره (یک میلیون تومان)، بوفه (500 هزار تومان)، میز تلویزیون و میز تلفن (500 هزار تومان)، جا کفشی آینه دار به همراه آویز لباس (300 هزار تومان)، فرش (دو میلیون تومان)، پادری و کناره های خانه (400 هزار تومان)، پرده و زیر پرده ای (یک میلیون تومان)، کریستال تزیینی داخل بوفه (یک میلیون تومان)، جاروشارژی (400 هزار تومان)، بخار شوی (300 هزار تومان)، کنسول سه در و آینه (900 هزار تومان). برای خرید تابلو، ساعت، رومیزی، گلدان، گل، شمع، جای کنترلی، روفرشی، رانر روی میز، قوطی های فلزی برای شکلات، قفس های تزیینی داخل خانه، شمعدان، قاب عکس، جا کلیدی، شلف روی دیوار، شکلات خوری و ... هم یک میلیون و دویست هزار تومان کنار بگذارید.
  اتاق خواب: 4 میلیون و سیصد هزار تومان

  سرویس خواب با کیفیت همراه دو پادری، یک دراور، یک آینه و تخت را می توانید به قیمت 2 میلیون تومان خریداری کنید، بهترین تشک را با قیمت 700 هزار تومان بخرید و دو سرویس ملحفه و روبالشتی با رنگ های متفاوت هم برای آن در نظر بگیرد که قیمتش تقریبا می شود 800 هزار تومان. اتاق خواب نیاز به تزیینات زیبا دارد. 500 هزار تومان باقی مانده از 40 میلیون تومان تان را می توانید میلیون و پانصد هزار تومان متغیر است. برای خرید تشک و سرویس خواب هم 500 هزار تومان در نظر بگیرید و 300 هزار تومان مابقی را به خرید اتو، میز اتو و یک گلدان کوچک در اتاق خواب تان اختصاص بدهید.

  در آخر با تجربه ی 15ساله ای که از فروش لوازم خانگی بوش دارم به شما عرض می نمایم که

  بدون تردید و بدون رقیب بهترین برند لوازم خانگی هم اکنون بوش می باشد.

  شما بهترین ماشین ظرفشویی بوش؛بهترین ماشین لباسشویی بوش؛بهترین جاروبرقی بوش؛بهترین ساید بای ساید های بوش را میتوانید

  در نمایندگی مرکزی بوش در غرب تهران به راحتی و سریع خرید فرمایید.

   با ماتماس بگیرید:476201


  ادامه مطلب

 • جهیزیه مناسب کدام است؟

  • خرید جهیزیه بوش با لیست قیمت ۹۶ + نکات مهم

   خرید جهیزیه بوش با لیست قیمت 30 تا 300 میلیون در سال ۹۶

   بر اساس حکم شرع و عقل، ازدواج مبارک ترین پیوندی است که بین دو انسان بسته می شود و پایبندی به این سنت حسنه دارای اجری بزرگ در نزد خداوند متعال می باشد.

    

   بر اساس قانون و شرع هر یک از زوجین در قبال دیگری دارای وظایف و حقوقی است که به تصریح در کتب مختلف به آن پرداخته شده است.

    

   بر اساس آنچه گفته شده است، تامین هزینه های زندگی بر ذمه ی زوج می باشد.

    

   خرید مایحتاج زندگی یا در فرهنگ عمومی خرید جهیزیه نیز بر عهده ی مرد می باشد.

    

   اما بر اساس رسم و سنت دیرینه ی ایرانی و بر اساس باور های عمومی و عرف، این بخش از هزینه ها بر عهده ی خانواده ی عروس گذاشته شده است تا، تمام و لوازم ضروری برای شروع یک زندگی نوپا را تهیه کرده و در اختیار عروس و داماد قرار دهند.

    

   ولی بی شک به دلیل هزینه های زیادی که این بخش از مخارج دارد مشارکت دو خانواده در این امر می تواند به صلاح و ثواب نزدیک تر باشد.

    

   به این شکل که آقای داماد نیز خرید بخشی از اقلام جهیزیه را بر عهده بگیرد.

        
   خرید جهیزیه عروس

   در فاصله ی چند ماه به مراسم عروسی، خانواده ی عروس معمولا مشغول تهیه ی مقدمات خرید جهیزیه می شوند و در فرصت باقی مانده سعی می کنند بهترین و زیباترین مجموعه را برای دخترشان فراهم کنند.

    

   اما متاسفانه امروزه شاهد هستیم که به دلیل رشد فزاینده ی قیمت کالا، بسیاری از خانواده های متوسط و پایین جامعه برای خرید جهیزیه دچار مشکلات عدیده ای هستند.

    

   این در حالی است که خرید وسایل مختلف صرفا باید حالت کمک و مساعدت برای زوج جوان را داشته باشد و شامل اقلام ضروری باشد.

    

   ولی متاسفانه به دلیل رشد عنصر تخریب گر چشم و هم چشمی و مقایسه در جامعه، مشاهده می شود که بعضی از خانواده ها تنها به خرید مایحتاج اکتفا نکرده و وارد فاز دیگری می شوند که حالت تجمل گرایی پیدا می کند.

    

   اگر تمام خانواده ها این فرصت را برای جوانان خود مهیا کنند که در زندگی مشترک، مستقل عمل کنند و برای دستیابی به مطلوب خود تلاش کنند؛ مطمئنا خانواده ها بنیان محکم تری می یابند و جوانان برای حفظ زندگی حریص تر می شوند.

    

   مطمئنا کسی که برای زندگی خود زحمتی نکشیده باشد و همه چیز از همان نقطه ی آغاز برایش حاضر و آماده باشد، انگیزه ی کمتری برای حفظ آن خواهد داشت.

    

   اما متاسفانه عده ای از مردم، دادن جهیزیه را عرصه ی خودنمایی قلمداد کرده و سعی می کنند همواره بهتر از هم رتبه های خود در خانواده و فامیل ظاهر شوند و همین امر آغاز یک رقابت سراسر مسموم است.

    

   چرا که هم حسرت را در دل بسیاری از خانواده ها می کارد و هم باعث رونق تجمل گرایی در جامعه می شود و آثار مخرب این شیوه تا مدت ها جامعه را درگیر خود می سازد.

    

   لوازم خانگی بوش

    
   میانگین بودجه برای صرف خرید جهیزیه

   معمولا در خانواده ها رسم بر این است که جهیزیه زمانی خریداری شود که تکلیف خانه ی نوعروس مشخص شده و تمام وسایل مورد نیاز بر اساس اولویت های موجود فهرست شده است.

    

   خرید وسایل ضروری و کاربردی مهمترین بخش خرید یک جهیزیه است و به طبع گران قیمت ترین وسایل را لوازم اصلی آشپزخانه به خود اختصاص می دهند و از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است،

    

   مانند:

    

       اجاق گازبوش
       یخچال بوش
       فریزربوش
       ماشین لباسشویی بوش
       جاروبرقی بوش

    
    
   حدود قیمت اقلام ضروری جهیزیه در سال 1396:

       اجاق گاز بوش: از 4/500.000هزار تومان تا 5/900/000 هزار تومان
      ساید بوش: از 6/500/000هزار تومان تا 10/500/000هزار تومان
       جاروبرقی بوش: از 590 تا 1790 هزار تومان
       ماشین لباسشویی بوش: از 2هزارتومان تا 5 میلیون تومان
       ماکروفر بوش: 900 هزارتومان

  ظرفشویی بوش:2/700/000ریال تا 5/000/000تومان
     
   
  جهیزیه بوش

  جهیزیه: بالای شهر- پایین شهر

  در جامعه ی ما به دلایل مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی سطح طبقاتی روز به روز دچار شکاف عمیق تری می شود.

   

  خانواده های انگشت شماری در شهر های مختلف ایران، زندگی های مجللی دارند و رفاه کاملی را لمس می کنند.

   

  در حالی که در طبقات متوسط جامعه خانواده های بی شماری، با رنج و سختی زندگی شان را اداره می کنند.

   

  در پایین شهر هم خانواده های مستضعفی مشاهده می شوند که در بدترین شرایط معیشتی زندگی می کنند و از هرنوع امکانات رفاهی محرومند.

   

  در چنین جامعه ای که رفاه تنها نصیب عده ی محدودی از مردم است، تمام خانواده ها علاقمندند که بهترین شرایط را برای فرزندان خود فراهم سازند و خوشبختی آنها را به هر نحوی که شده تضمین کنند.

   

  در چنین وضعی خرید جهیزیه و تامین مایحتاج زندگی زوج های جوان نیز به یکی از مهمترین دغدغه های خانواده ها تبدیل شده است.

   

  بخش اعظمی از قشر متوسط تلاش می کنند تا با تمام سختی های پیش رو، جهیزیه ی آبرومندانه ای برای دختران شان فراهم کنند و با دلی خوش او را راهی خانه ی بخت بسازند.

   

  جهیزیه هایی که با نرخ امروز حداقل بین 20 تا 30 میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت.

   

  اما خانواده های مرفه هیچ نوع محدودیتی برای خرید جهیزیه ندارند.

   

  گاه حتی از جهیزیه های چند صد میلیون تومانی خبرهایی به گوش می رسد که تنها دو بازخورد می تواند داشته باشد.

   

  افزایش شکاف های طبقاتی و حسرت به دل کردن عده ی زیادی از جوانان ایرانی.

   

   
  فرش، پای ثابت خرید جهیزیه و خانه عروس های ایرانی

  فرش این هنر اصیل ایرانی، یکی از ارکان مهم هر جهیزیه ای است. فرش های دست باف و ماشینی هر دو به یک نسبت طرفدار و خواهان دارند.

   

  هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که قابل بررسی است.

   

  معمولا برای هر جهیزیه ای یک فرش نه متری یا دو فرش شش متری از سوی خانواده ی عروس خریداری می شود و مسولیت فرش کردن سایر بخش های خانه بر عهده ی خانواده ی داماد است.

   

  قیمت فرش های دستباف به نسبت منطقه ای که بافته می شوند و نوع طرح و نقش متغیر است. به طور متوسط حداقل 4 الی 5 میلیون تومان باید برای خرید فرش دستباف هزینه کرد.

   

  در مقابل فرش های ماشینی نیز به نسبت طرح و رنگ و نسبت به کارخانه ی تولید شده، دارای قیمت های متفاوتی هستند. قیمت فرش ماشینی را می توان از چند صد هزارتومان تا چند میلیون تومان تخمین زد.   
  مبلمان، سرویس خواب، وسایل چوبی

  بخش اعظم فضای پذیرایی را در هر خانه ای مبلمان به خود اختصاص می دهد.

   

  به همین دلیل باید در خرید آن سلیقه ی زیادی به خرج داد. معمولا مبلمان در طراحی های مختلف و به دو دسته ی راحتی و استیل، کلاسیک و مدرن تقسیم می شوند.

   

  برای جهیزیه عموما مبلمان راحتی خریداری می شود.

   

  چون کاربرد بیشتری دارد. بیشتر سرویس های مبلمان دارای ست ناهارخوری و سرویس خواب نیز هستند.

   

  در انتخاب رنگ مبلمان باید به ترکیب رنگ فرش و پرده ی منزل نیز توجه داشت.

   

  الوبوش

   
  لوازم برقی، بخش گران جهیزیه عروس

  اعتقاد عمومی بر این است که، در خرید لوازم برقی باید وسواس بیشتری به خرج داد چون پرکاربرد هستند.

   

  پس بهتر است در خصوص لوازم برقی دنبال بهترین جنس باشیم و بیشترین بودجه را صرف خرید این وسایل بکنیم.

   


   
  لوازم برقی معمولا شامل:

      یخچال بوش
      فریزربوش
      گازبوش
      لباس شویی بوش
      ماشین ظرف شویی بوش
      اتوبوش
      مایکروفربوش
      چرخ گوشت بوش
      جاروبرقی بوش
      غذاسازبوش

  است ویخچال و فریزر را معمولا گران ترین مورد لیست جهیزیه به شمار می آورند.

  الوبوش
   
  دیگر لوازم برقی مانند:

   پلوپزبوش، چای سازبوش، مخلوط کنبوش و آب میوه گیری بوش را می توان با هزینه ای مابین 1 تا دو میلیون تومان تهیه کرد، که البته این قیمت بسته به انتخاب مدل ها و تعداد کاربردهای هر وسیله، تغییر می کند.

   

  بعضی از وسایل هم زمان سه الی چهار کار مختلف را انجام می دهند.

   

  از یک نظر خرید چنین وسیله هایی نوعی صرفه جویی در هزینه است ولی از سوی دیگر باید توجه کرد که در صورت بی کیفیت بودن چنین کالایی، امکان استفاده از سه کالا را از دست خواهیم داد.

   

  پس باید به کیفیت محصولات چند کاره بیشتر توجه داشته باشیم.   
  وسایل آشپزخانه، پرفروش ترین لیست خرید جهیزیه عروس

  بعد از خرید لوازم برقی نوبت به وسایل دیگر آشپزخانه یعنی ظروف و قابلمه و آبکش و چاقو و کلی چیزهای ریز دیگر می رسد.

   

  لوازمی که در نوع خود بسیار پر کاربرد و پر اهمیت هستند.

   

  معمولا زمان زیادی هم صرف خرید چنین اجناسی می شود.

   

  روح آشپزخانه را لوازم آن تشکیل می دهند پس انتخاب جنس، طرح، رنگ و هماهنگی اجناس مختلف با هم اهمیت زیادی دارد.

   
  لوازم مورد نیاز در آشپرخانه:

      یک سرویس کامل چینی،
      یک سرویس دم دستی،
      یک ست چاقو،
      ست کامل آبکش،
      ظروف در دار،
      ست کامل تفلون و استیل،
      ست جای حبوبات،
      ست کف گیر و ملاقه،
      ست کامل قاشق چنگال،
      سطل برنج

   

  لوازمی که تحت عنوان پلاسکو از آنها یاد می شود معمولا تنوع و رنگ بندی های زیبایی دارند و همین امر خریداران را وسوسه می کند تا اقدام به خرید بیشتری بکنند.

   

  با نگاهی اجمالی به قیمت های بازار به این نکته پی می بریم که خرید این لوازم پرکاربرد آشپزخانه هم از نظر دقت در خرید، هم از نظر میزان بودجه ی صرف شده دست کمی از لوازم بزرگ ندارند.

   

  سرویس های چینی موجود در بازار تنوع بسیار زیادی دارند.

   

  سرویس های خارجی اغلب قیمتی بالای یک میلیون تومان دارند.

   

  ولی سرویس های ایرانی از 300/ 400 تومان رنج قیمت شان شروع می شود.

   

  بستگی به سلیقه و ذوق هرکس دارد که به سراغ چه نوع جنسی و چه نوع مارکی برود.

   

  بی شک چینی های ایرانی دارای طرح و نقش های دلپسند تری هستند و تنوع بیشتری دارند.

   
  سرویس های آشپزخانه نیز با توجه به نکته های زیر دارای نوسان قیمت است:

      مارک و جنس کالا
      تنوع وسایل موجود در سرویس
      خارجی یا ایرانی بودن
      رنگ

  قیمت سرویس تفلون نیز بر اساس جنس و کارخانه ی سازنده، رنگ بندی، و تعداد ظروف موجود و سایز بندی متغیر است.

   

  ست قاشق چنگال و …. دارای تنوع زیادی است ولی باز هم بر اساس مارک کالا و تعداد وسیله های موجود تفاوت دارد.

   
  الوبوش


   
  جهیزیه ی ارزان

  بسیاری از زوج های جوان و خانواده هایشان ممکن است به دنبال تهیه ی جهیزیه ی مناسب با یک قیمت خوب و ارزان باشند.

   

  نکته هایی که در زیر اشاره میشود راهکارهایی برای کاهش هزینه های خرید جهیزیه است:

   

  1- از خرید لوازم تزئینی و غیر ضروری چشم پوشی کنید. لوازمی مثل بوفه و اشیاء داخل آن هیچ کاربرد ضروری در خانه ی شما نخواهند داشت.

   

  2- خرید میز ناهارخوری چندین نفره، در ابتدای زندگی واقعا ضروری نیست. اگر ترجیح شما این است که حتما میز ناهارخوری داشته باشید به کوچک ترین سایز آن اکتفا کنید. یک میز کوچک با دو صندلی برای یک زندگی نوپا کفایت خواهد کرد.

   

  3- از خرید لوازم برقی کم کاربرد مثل ساندویج ساز، مخلوط کن، گوشت کوب برقی، آبمیوه گیری و …. اجتناب کنید. چون تنها هزینه ی اضافی بر دوش شما خواهد داشت.

   

  4- یکی کردن چند وسیله ی برقی: مثلا غذاسازی که تهیه می کنید هم دارای رنده ی برقی است، هم آسیاب، آبمیوه گیری، مخلوط کن دارد. پس لزومی ندارد تک تک این وسایل را مجدد و جداگانه نیز خریداری کنید.

   

  5- بعضی از وسایل هستند که داشتن شان خوب است، اما نداشتن شان هم مشکلی ایجاد نمی کنند. مثل جاروی شارژی، بخارشو و …. برای پایین آوردن لیست قیمت ها می توانید این قبیل اقلام را نیز خط بزنید.

   

  6- لزومی ندارد پذیرایی را حتما در ظروف کریستالی انجام دهید، اجناس بلوری هم می توانند برای پذیرایی به کار گرفته شوند. همچنین پارچ و لیوان و استکان ها را از جنس کریستال تهیه نکنید چون این قبیل وسیله ها معمولا نیاز به تنوع دارند و اگر از اجناس ارزان قیمت باشند می توانند هر چند وقت یکبار به راحتی تعویض شوند.

   

  7- می توان وسایل چوبی و مبلمان را به جای فروشگاه ها از خود کارگاه های تولیدی تهیه کرد. در این حالت درصد بسیاری از قیمت کالا که به مالیات و سود مغازه اختصاص یافته است، پایین می آید.

   

  8- تهیه ی چند نوع سرویس قابلمه، اعم از تفلون، چدنی، سرامیکی، روحی و سرویس چینی و آرکوپال واقعا ضرورتی ندارد. می توان از یک سرویس هم برای دم دستی هم برای مهمان استفاده کرد.

   

  9- از خرید سیستم های صوتی، تلویزیون های چندین ده اینچی بپرهیزید. چون در خانه های کوچک امروزی واقعا ضرورت و کاربردی ندارند.

   

  10- نیازی نیست که هم یخچال هم فریزر را پر از خوراکی کنید. بخشی از کار را به عهده ی جوان ها بگذارید تا با لذت و در کنار هم اقدام به خرید مایحتاج زندگی کنند.

   

  11-به جای فرش دست باف از فرش های ماشینی استفاده کنید.

   

  12- لزومی ندارد پرده های چند لایه ی والان دار برای خانه ی نوعروس خود تهیه کنید. لزومی ندارد پرده های شما حتما کتیبه داشته باشد. می توانید از پرده های نازک ارزان قیمت استفاده کنید که اتفاقا طرح های شیک و ظریفی دارند.

   

  13- برای خرید سرویس قابلمه، لزومی ندارد کل سرویس یک جا خریداری شود، می توان به نا بر مصرف چند سایز قابلمه و چند سایز ماهی تابه خریداری کرد.

   


  الوبوش
   
  نکته ی پایانی خرید جهیزیه

  در خرید جهیزیه به دهان مردم نگاه نکنید.

   

  بلکه نگاه تان به احتیاجات زندگی خود و همسرتان باشد.

   

  این شما هستید که قرار است از وسایل خریداری شده استفاده کنید پس لزومی ندارد به خاطر حرف مردم خود را درگیر قسط و وام و هزینه های اضافی کنید. زندگی هر کس تنها بر اساس نیاز ها و خواسته های او شکل می گیرد.

   

  مطمئنا مقایسه، قشنگی خیلی از لحظه های خوش زندگی را مکدر خواهد ساخت.

   


  جمع بندی:

  در فاصله ی چند ماه مانده تا مراسم عروسی معمولا خانواده ی عروس مشغول فراهم کردن جهیزیه ی دخترشان می شوند. هر خانواده بر اساس وسع مالی خود سعی می کند بهترین جهیزیه را فراهم کند تا اسباب راحتی فرزندش مهیا گردد. اما در این میان ذکر یک نکته حائز اهمیت است آن هم اینکه، بهتر است به جای رواج تجمل گرایی و چشم و هم چشمی، به راستی تنها برای شروع یک زندگی نوپا تلاش کرده و جوان تر ها را مهیای زندگی مشترک ساخت.

   

  جهیزیه می تواند تنوع و گستردگی فراوانی داشته باشد و قیمتی ما بین 30 تا 300 میلیون را در بر بگیرد. کیفیت اقلام خریداری شده، ایرانی یا خارجی بودن لوازم، تنوع و گستردگی آن، تهیه ی لوازم غیر ضروری و خرید بیش از نیاز می تواند قیمت جهیزیه را بالا و بالاتر ببرد.

   

  متاسفانه در خرید جهیزیه در بین اقشار مختلف مردم تفاوت های فاحشی وجود دارد. در حالی که قشر کم درآمد جامعه در خرید لوازم اولیه با مشکل مواجه هستند، اقشار مرفه، لوکس ترین لوازم را برای جهیزیه ی فرزندشان تدارک می بینند.

   

  برای اینکه از هزینه های سرسام آور جهیزیه کمی بکاهیم رعایت چند نکته خالی از لطف نیست:

   

  از خرید لوازم لوکس و تزئینی بپرهیزید.

  به جای خرید چند وسیله ی جدا، می توان با هزینه ی کمتر یک وسیله ی چند کاره خرید.

  از خرید لوازم کم کاربرد نظیر ساندویج ساز گوشت کوب برقی و… اجتناب کرد.

  برخی از وسایلی که به رفاه بیشتر کمک می کنند اما نبودشان هم مشکلی ایجاد نمی کند، بهتر است از لیست خرید خط بخورند.

  لوازم اصلی را از مراکز تولیدی و کارخانه ها خریداری کنید تا هزینه ها کمتر شود.

  از خرید چند نوع سرویس قابلمه تفلون و چدنی و سرامیکی خودداری کنید.

  لوازم کریستال هیچ ضرورتی ندارند.

  فرش ماشینی را جایگزین فرش دستباف کنید.

           از نمایندگی بوش در تهران یا کلا فروشگاه های بوش که دارای نمایندیگ رسمی از بوش هستندی خرید کنید.

           کالاهای بوش نمونه های تقلبی هم دارن که متاسفانه به تازگی در بسیار زیاد شده اند؛تنها راه شناخت صحیح مدل های اصلی بوش 

         خرید از جای مطمین با خیالی آسوده است؛کما اینکه مجموعه الوبوش نماینده رسمی محصولات بوش در ایران است و محصولات بوش

         را با تضمین 30روزه اصالت و 72 ساعته قیمت به شما عرضه می نماید.

   

  نمایندگی بوش شریعتی


  ادامه مطلب

 • اصطلاحات ماشین ظرفشویی بوش

  الو بوش تیم قصد دارد اصطلاحاتی که ممکن است در سایت  بربخورید را به صورت کاملا واضح وشفاف

   

  برای شما شرح داده تا ماشین ظرفشویی مناسبی را به شما معرفی کرده باشد.

   

  اصطلاحاتی که ما در سایت قرار دادیم اصلاحاتیست که شما موقع خرید  ماشین ظرفشویی بوش  بارها به آن بر میخورید.

   

  امیدواریم خرید خوبی را برای شما به ارمغان بیاوریم؛

   

   

   

  الو بوش تیم


  ادامه مطلب